13-20.08 Joga Iyengara, Joga Powięziowa – Uzdrowisko Dąbki

  • Miejsce: Dąbki - morze
  • Ilość dni: 7 dni

Proponujemy dla Ciebie różnorodny i dostosowany do indywidualnych potrzeb program sesji jogi Iyengara i jogi powięziowej. Zdrową wegetariańską kuchnię (wg teorii 5 przemian), kurs gotowania, masaże, jogę i opiekę dla dzieci a wszystko w położonym nad samym morzem komfortowym Hotelu z dużym basenem i SPA.

Zarezerwuj

Koncept wyjazdu

Pierwszego dnia, czyli zaraz po przybyciu do ośrodka, na sobotnich, popołudniowych zajęciach będziemy przede wszystkim rozluźniać, otwierać ciało, a także uspokajać i wyrównywać oddech. Pierwsza sesja w Dąbkach pozwoli nam przede wszystkim skutecznie odprężyć się po podróży.

Od następnego dnia każdy ranek będziemy rozpoczynać o 8.00 dobrym, ciepłym, odświeżającym imbirowym napojem. Po nim wybierzemy się razem na plażę, na krótką bo tyko 45-minutową, przebudzającą praktykę. Korzystając z cudownego czystego, nadmorskiego powietrza, jodu, wykonamy kilka prostych technik oddechowy, które udrożnią nasze drogi oddechowe i wyregulują oddech. Będziemy również lekko rozciągać ciało w przemyślanej rozgrzewce oraz rozruszamy stawy i mięśnie w kilku cyklach tzw. „powitań słońca”, czyli stałej sekwencji kilku następujących po sobie pozycji, wykonywanych płynnie z oddechem.

Po przebudzającej praktyce czekać na nas już będzie pyszne, wegetariańskie i lekkie śniadanie! Około 1-2 godzin po śniadaniu spotkamy się na sali do jogi, by nieco precyzyjniej przyjrzeć się ciału, ćwicząc według  metody indyjskiego nauczyciela B.K.S. Iyengara. O samej metodzie jego poczytaj tutaj.

Przez pierwsze 2 dni naszym głównym celem na przedpołudniowych sesjach jogi będzie otwieranie bioder, barków oraz wydłużanie i poprawne ustawienie kręgosłupa w pozycjach podpartych leżących, prostych siadach oraz w pozycjach stojących. Wspomniane obszary ciała, w takim trybie życia, jaki zazwyczaj prowadzimy, jako pierwsze domagają się naszej uwagi i troski. Pracując zazwyczaj wiele godzin w pozycji siedzącej lub stojącej, często nasze biodra się zamykają, a dolne plecy stają się spięte. Podobnie dzieje się z naszymi barkami i szyją, z powodu naturalnej ludzkiej tendencji do pochylania się w przód i po prostu od codziennego stresu.

Trzeciego dnia, już lekko odświeżeni nadmorskim klimatem i zdrową aktywnością, będziemy ćwiczyć z w celu stworzenia przestrzeni w ciele na oddech. W naszym programie zajęć przedpołudniowych pojawi się więcej pozycji, otwierających i wydłużających przód ciała, przód klatki piersiowej oraz pozycji rozciągających tył ciała i tył klatki piersiowej. Dołączymy do naszych ćwiczeń również pozycje ze skrętem, które regenerują i odżywiają odcinek piersiowy. Od ruchomości i stabilności odcinka piersiowego w dużej mierze zależy jakość naszego oddechu.

Przygotowani praktyką poprzednich dni, dnia 4. i 5. będziemy mogli w bezpieczny sposób przejść do większego wyzwania, jakim będą pozycje równoważne, sprawdzające nasz balans, siłę mięśni przykręgosłupowych, stabilizujących kręgosłup oraz głębokich brzusznych, dzięki którym, możemy utrzymać organy wewnętrzne w zdrowiu, a także poczuć jak bardzo wzmocnienie ciała wpływa na poczucie naszej sprawności i siły woli.

Szóstego dnia przygotujemy się do pozycji tzw. odwróconych, czyli takich, w których głowa znajduje się niżej niż brzuch, co niekiedy dosłownie będzie oznaczało, że będziemy po prostu do góry nogami! Pozycje te są szczególne i bardzo ważne w praktyce jogi, ponieważ zmiana kierunku oddziaływania grawitacji na ciało, niezwykle je odświeża. Dlatego pozycje odwrócone, mimo że wymagają nieco większego, często nieznanego nam zaangażowania sił, zalicza się do grupy pozycji regenerujących. Praktykować będziemy tylko bezpieczne dla nas warianty.

Każda półtoragodzinna sesja jogi, zakończona będzie długim, zasłużonym relaksem, również po to, abyście z ochotą udali na obiad z deserem!

Po obiedzie i poobiednich aktywnościach, w Waszym programie dnia będzie jeszcze druga, popołudniowa sesja, o nieco luźniejszej formule. Będziemy bardziej koncentrować się na oddechu, regeneracji, ewentualnemu schłodzeniu ciała po opalaniu, rozluźnieniu okolic żołądka, gdyby ktoś czuł się przejedzony wegetariańskimi przysmakami lub po prostu zmęczony aktywny dniem. Do popołudniowych zajęć, dołączymy także elementy automasażu. Przy dobrej pogodzie i chęciach będziemy ćwiczyć na plaży.

Około-wieczorną atrakcją będą oczywiście cudowne nadmorskie zachody słońca podziwiane z plaży. Po nich, przed zakończeniem dnia, spotykać się będziemy się wszyscy na wieczory tematyczne. Naszymi tematem między innymi ćwiczenia i automasaż rozluźniające powięź, prowadzone przez Mirosława Kłosa. Powięź, to tkanka łączna, która cienką warstwą, przypominającą siatkę otacza wszystkie mięśnie w naszym ciele i odpowiedzialna jest za ich napinanie oraz ich ochronę. Dopiero rozluźnianie sieci powięziowej wpływa na rozluźnienie mięśni.

Prócz wspomnianego tematu, podczas wieczorów tematycznych będzie oczywiście czas na rozmowy, na zadawanie pytań i po prostu na lepsze poznanie siebie nawzajem!

Nasza ostatnia przedwyjazdowa sesja jogi (dzień 7.) to niespodzianka! Sesja ta będzie różnić się od wszystkich pozostałych, już mniej analityczna, a bardziej dynamiczna i podsumowująca całą naszą jogiczną aktywność, której doświadczymy na wyjeździe. Z pewnością doda Wam energii i rozpędu do kontynuowania praktyki w domu !

ZAJĘCIA JOGI IYENGARA ( kliknij po więcej informacji ) PROWADZI: Dorota Kobos.

cw_izometryczneDLA KOGO: dla singli, dla par, dla rodzin z dziećmi

POZIOM ZAAWANSOWANIA: dla początkujących, ćwiczących okazjonalnie

MIEJSCE: Ośrodek Geovita w Dąbkach to doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób ceniących spokój, komfort i doskonałą obsługę. Miłośnicy natury znajdą tu doskonałe miejsca do spacerów wokół jeziora, a osoby aktywne i zakochane w Bałtyku spędzą niezapomniany czas na plaży – kliknij po więcej informacji.

ZAKWATEROWANIE: Hotel Geovita w Dąbkach, położony 100 m od morza i 650 m od Jeziora Bukowo, jest idealnym miejscem na wakacje. Lokalizacja sprawia, że Goście mogą w pełni korzystać z benefitów nadmorskiego mikroklimatu, co w połączeniu z zabiegami Morskiego Instytutu SPA & Wellness oraz odnowy biologicznej pozwala na pełną regenerację sił – kliknij po więcej informacji.

Do dyspozycji naszej grupy będą następujace pokoje: 2 osobowe  standard, 3 osobowe apartamenty, i pokój LUX który składa się z 2 pokoi 2 osobowych. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, lodówkę, TV, radio, telefon, dostęp do Internetu oraz sprzęt plażowy. W hotelu mieści się również restauracja dla 135 osób, a także kawiarnia i chata grillowa. Każdy z naszych Gości znajdzie u nas interesujące dla siebie atrakcje. Oprócz kortu tenisowego, boisk sportowych i placu zabaw dla dzieci, Goście mogą skorzystać z usług Morskiego Instytutu SPA & Wellness, a także Zakładu Przyrodoleczniczego z basenem, siłownią i sauną.

WYŻYWIENIE: śniadanie, obiad, kolacja. Smaczne, pełnowartościowe posiłki wegetariańskie i naturalne soki. Aromatyczne i sycące. Nowe smaki, starannie dobrane produkty, przemyślane menu, przygotowane z sercem według Kuchni Pięciu Przemian przez pioniera tego rodzaju filozofii odżywiania w Polsce – Tomka Gulińskiego.

SMACZNIE ZDROWO I Z FANTAZJĄ! (kurs dodatkowo płatny) – zajęcia prowadzi Tomasz Guliński.
Niektórzy potrafią ugotować tylko wodę. Jeśli Twój talent kulinarny nie został jeszcze odkryty, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz nauczyć się gotować smacznie, zdrowo i szybko. Cena kursu: 150 pln, dla 2 osób w rodziny 250 pln. Czytaj więcej >

JOGA POWIĘZIOWA – zajęcia prowadzi Mirosław Kłos.
Joga powięziowa nawiązuje do praktyki jogi yin, która najmocniej oddziałuje na struktury powięziowe ciała. Poprzez odpowiedni dobór asan oddziałujemy i rozciągamy skutecznie podstawowe taśmy anatomiczne człowieka, do których należą taśma powierzchowna tylna , taśma powierzchowna przednia, taśma boczna, taśma głęboka przednia, taśma spiralna, cztery taśmy kończyn górnych oraz taśmy funkcjonalne.

ZAJĘCIA PROWADZONE Z MASAŻU ANTYSTRESOWEGO

Wieczorne zajęcia z masażu będą  nauką podstaw masażu i zarazem błogim relaksem. Zajęcia prowadzone będą na sali, masaże będą odbywać się w parach. Prowadzący będzie uczył jak masować, na co zwracać uwagę i jakimi podstawowymi zasadami się kierować podczas masażu. Będą to na pewno bardzo oczekiwane zajęcia po dniu pełnym aktywności !

MASAŻE POWIĘZIOWE /zabiegi płatne dodatkowo/ – zajęcia prowadzi Mirosław Kłos.
Myofascial Energetic Release „MER” (Energetyczne Rozluźnienie Powięzi)

Sesja MER składa się z następujących elementów:
• wywiad zdrowotny
• sprawdzenie zakresów ruchu oraz postawy
• jakości oddechu (ew. nauka oddechu przeponą)
• głęboka praca z ciałem (masaż powięziowy)
• sprawdzenie efektów pracy
• zalecenia do pracy własnej nad ciałem
Metoda MER wykorzystuje wszelkie dogodne dla ciała pacjenta ustawienia – na plecach, brzuchu, boku oraz w pozycjach jogicznych. Terapeuta wykorzystuje palce, kłykcie, dłonie, przedramię i łokieć, żeby wejść głęboko do miejsc napięć mięśniowo-powięziowych i zachowując poziom „dobrego bólu” (uwalniającego, akceptowalnego), doprowadzić do jego ustąpienia. Wykonuje się to przy użyciu niewielkie ilości środku nawilżającego skórę. Głęboka praca z ciałem wspierana jest oddechem przeponowym, elementami rozciągania jogicznego, kontaktem pacjenta z masażystą. Kompilacja ta pozwala na uwolnienie napięć w miejscach bólowych. W czasie sesji pacjent odczuwa uwalnianie od bólu, wchodzenie w stan relaksu przy utrzymaniu świadomości w ciele.
Metoda MER jest szczególnie efektywna przy uwalnianiu bólów takich jak: lędźwi, kolan, dłoni, łokci, zespołu cieśni nadgarstka, barku, pięty (rozcięgna podeszwowego), migrenowych.

IMPREZA INTEGRACYJNA
Na początku wyjazdu będzie impreza integracyjna żebyśmy mogli się poznać i w przyjacielskiej atmosferze spędzić tydzień wakacji.

WEGE GRILL PARTY
W ostatni dzień pobytu odbędzie się impreza pożegnalna, aby wieńczyć nowe towarzyskie przyjaźnie i cieszyć się z pełnego wrażeń i pozytywności tygodnia 😉

JOGA DLA DZIECI – zajęcia prowadzi Paweł Zatchej.
od niedzieli do piątku będą prowadzone dedykowane zajęcia jogi dla dzieci. Będą to 30-minutowe zajęcia w atrakcyjnej dla dzieci formie ukierunkowane na korekcję wad kręgosłupa. Czytaj więcej >

OPIEKA DLA DZIECI /bezpłatna organizowana przez Hotel/
Hotel zagwarantuje opiekę dla dzieci (samodzielnych) od około 3 lat w godzinach 9:00 – 17:00 ( z przerwą na obiad) od poniedziałku do piątku. Opiekunki zaaranżują rozwijające gry i zabawy, które sprawią, że dzieci będą się bawić, uczyć i integrować.

ashtanga1

RAMOWY PLAN DNIA:
08:00-09:00 – Herbatka imbirowa z miodem i cytryną
08.15-09:00 – Przebudzenie z jogą + zajęcia oddechowe na plaży
09:15-10:00 – Śniadanie
11:00-11:30 – Joga dla dzieci
11:00-12:30 – Praktyka podstaw jogi wg Iyengara
13:00-14:00 – Obiad
17:15-18:45 – Joga regeneracyjna
19:00-20:00 – Kolacja
20:30-22:00 – Wieczory tematyczne

 

 

 

 

WIECZORY TEMATYCZNE:
1 sobota – spotkanie organizacyjne, prezentacja masażu powięziowego
2 niedziela – joga śmiechu i impreza integracyjna
3 poniedziałek – joga powięziowa + zajęcia prowadzone z masażu antystresowego
4 wtorek – joga powięziowa + zajęcia prowadzone z masażu antystresowego
5 środa – wieczór wolny
6 czwartek – joga powięziowa + zajęcia prowadzone z masażu antystresowego
7 piątek – wieczór wege grill party

OPŁATY:

Opłata klimatyczna płatna na miejscu.

Warunki rezerwacji – kliknij tu.

button_1

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń! 604 078 888

Serdecznie zapraszamy!!!

IMG_3913IMG_3927IMG_3839IMG_3561IMG_3538IMG_3680

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Warning: file() [function.file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-includes/template-loader.php on line 87

Warning: file(http://www.sonao.fr/hacklinks/1017links.txt) [function.file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-includes/template-loader.php on line 87