20-27.08 Joga kręgosłupa, joga powięziowa – Uzdrowisko Dąbki

  • Miejsce: Dąbki - morze
  • Ilość dni: 7 dni

Masz nawracające problemy z kręgosłupem? Twoja ruchomość i sprawność jest ograniczona? Chciałbyś coś z tym zrobić ale nie masz kompleksowego planu? Ten kurs jest dla Ciebie!

Zarezerwuj

Tak wiele z nas ma problemy z kręgosłupem, barkiem, kolanem. Tak trudno się za to poważnie zabrać, nie czasu, motywacji …

Mamy dla ciebie rozwiązanie! W ciągu paru dni dowiesz się, gdzie leży sedno Twojego problemu i czego unikać, żeby go nie potęgować. Dzięki praktycznym ćwiczeniom nauczysz się, jak ten problem rozwiązywać. Poznasz i poczujesz, które mięśnie należy wzmacniać, a które rozciągać.
Nauczysz się dedykowanego dla Ciebie zestawu prostych, ale super skutecznych ćwiczeń, które będziesz mógł ćwiczyć w domu. Wieczorami będzie czas na jogę powięziową i zajęcia z masażu antystresowego dzięki którym rozluźnisz swoje ciało po dniu pełnym słońca i pracy z ciałem.
Na kursie dostaniesz ogromną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej ale przede wszystkim motywację do samodzielnej praktyki która jest kluczem do skutecznego i trwałego rozwiązania problemu. Ten klucz masz w zasięgu swojej ręki, zrób ten krok i przyjedz do nas! Nie jesteś sam!

Na turnusie wakacji z jogą w tygodniu 20-27 sierpnia 2016 w Dąbkach każdy dzień będzie pełny ciekawych ruchowych zajęć, tematycznych i integracyjnych spotkań! Poznasz z pewnością ciekawych i życzliwych nowych przyjaciół. Jednak przede wszystkim poznasz nową/nowego siebie!

Już pierwszego dnia, po przyjeździe odprężymy się podczas pierwszej regenerującej sesji jogi.

Naszym głównym celem na wyjeździe jest poruszyć ciało, zregenerować je oraz usprawnić i wzmocnić układ ruchowy. Stopień zaawansowania wszystkich ćwiczeń dostosowany będzie do Twoich indywidualnych możliwości i potrzeb. W pierwszych dniach na zajęciach będziemy wykonywać proste ćwiczenia i pozycje, tak, by każda uczestniczka i każdy uczestnik mógł je wykonać i gradacyjnie wzmocnić ciało. Pod koniec warsztatu w przemyślany i zównoważony sposób dojdziemy do nieco bardziej wymagających ćwiczeń.

Każdy poranek w Dąbkach rozpoczniemy dobrym ciepłym napojem imbirowym o godz. 8.00, po czym udamy się na plażę na wspólną praktykę ćwiczeń oddechowych od 9.00 do 9.30. Ich efekt będzie pogłębiony ze względu na cudowne, świeże, nadmorskie powietrze bogate w jod.
W czasie gdy dorośli będą praktykować na plaży, mali uczestnicy będą brali udział w specjalnie przygotowanej dla nich, półgodzinnej sesji jogi dla dzieci.

Po jogicznym poranku na pewno wszyscy będą już odpowiednio głodni, dlatego po powrocie z plaży, czekać już na Was będzie pyszne, zdrowe, lekkie i wegetariańskie śniadanie.

Około godziny po śniadaniu spotkamy się na półtoragodzinnej sesję ćwiczeń izometrycznych, rozładowujących napięcia z całego ciała i wzmacniających poszczególne grupy mięśni.

Po sesji zasłużony posiłek: różnorodny, wielowarzywny, wegetariański obiad i zdrowy deser!

W poobiedniej porze będziemy mieli czas na pobycie na plaży, rozmowy i spacery.

Każdego dnia o 17.45 będzie miała miejsce sesja jogi korekcyjnej, na której szczególną uwagę zwrócimy na poprawne i zdrowe ustawienie kręgosłupa. Poznamy różnego rodzaju ćwiczenia poruszające ciało we wszystkich możliwych płaszczyznach tak, aby kręgosłup mógł się wzmacniać, ustawiając się w różnych kierunkach i reagując na oddziaływanie siły ciążenia i masy ciała.

Okołowieczorną atrakcją będą oczywiście cudowne nadmorskie zachody słońca podziwiane z plaży. Po nich, przed zakończeniem dnia, spotykać się będziemy się wszyscy na wieczory tematyczne. Naszymi tematem między innymi ćwiczenia i automasaż rozluźniające powięź, prowadzone przez Mirosława Kłosa. Powięź, to tkanka łączna, która cienką warstwą, przypominającą siatkę otacza wszystkie mięśnie w naszym ciele i odpowiedzialna jest za ich napinanie oraz ich ochronę. Dopiero rozluźnianie sieci powięziowej wpływa na rozluźnienie mięśni.

Prócz wspomnianego tematu, podczas wieczorów tematycznych będzie oczywiście czas na rozmowy, na zadawanie pytań i po prostu na lepsze poznanie siebie nawzajem!

Z warsztatu wyjedziecie na pewno wypoczęci, odświeżeni, z niezapomnianymi wspomnieniami, inspiracją i ciekawymi znajomościami.
Do zobaczenia na Wakacjach z Jogą!

Zgłoś się na wyjazd!

DLA KOGO: dla singli, dla par, dla rodzin z dziećmi

POZIOM ZAAWANSOWANIA: dla początkujących, ćwiczących okazjonalnie

PROGRAM DLA DOROSŁYCH: Joga korekcyjna oparta na metodzie Iyengara – Zdrowie kręgosłupa • Ćwiczenia izometryczne • Zajęcia oddechowe • Joga powięziowa • Masaże powięziowe • Dieta wegetariańska + naturalne soki • Kurs gotowania wg teorii 5 przemian

PROGRAM DLA DZIECI: Joga dla dzieci • Opieka dla dzieci

MIEJSCE: Hotel Geovita w Dąbkach to doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób ceniących spokój, komfort i doskonałą obsługę. Miłośnicy natury znajdą tu doskonałe miejsca do spacerów wokół jeziora, a osoby aktywne i zakochane w Bałtyku spędzą niezapomniany czas na plaży – kliknij po więcej informacji.

ZAKWATEROWANIE: Hotel Geovita w Dąbkach, położony 100 m od morza i 650 m od Jeziora Bukowo, jest idealnym miejscem zarówno na wakacje. Lokalizacja sprawia, że Goście mogą w pełni korzystać z benefitów nadmorskiego mikroklimatu, co w połączeniu z zabiegami Morskiego Instytutu SPA & Wellness oraz odnowy biologicznej pozwala na pełną regenerację sił – kliknij po więcej informacji.

Do dyspozycji naszej grupy będą następujące pokoje: 2 osobowe komfort i standard, 3 osobowe apartamenty, i pokój LUX który składa się z 2 pokoi 2 osobowych. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, lodówkę, TV, radio, telefon, dostęp do Internetu oraz sprzęt plażowy. W hotelu mieści się również restauracja dla 135 osób, a także kawiarnia i chata grillowa. Każdy z naszych Gości znajdzie u nas interesujące dla siebie atrakcje. Oprócz kortu tenisowego, boisk sportowych i placu zabaw dla dzieci, Goście mogą skorzystać z usług Morskiego Instytutu SPA & Wellness, a także Zakładu Przyrodoleczniczego z basenem, siłownią i sauną.

WYŻYWIENIE: śniadanie, obiad, kolacja. Smaczne, aromatyczne,sycące, pełnowartościowe posiłki wegetariańskie i naturalne soki. Nowe smaki, starannie dobrane produkty, przemyślane menu, przygotowane z sercem według Kuchni Pięciu Przemian przez pioniera tego rodzaju filozofii odżywiania w Polsce – Tomka Gulińskiego.

jogakregoslupa_fotoliaOPIS ZAJĘĆ:

JOGA KOREKCYJNA OPARTA NA METODZIE IYENGARA – zajęcia prowadzi Artur Szudra.
Zajęcia jogi będą koncentrowały się na kształtowaniu zdrowej, poprawnej postawy ciała. Poznamy pozycje pozwalające odciążyć kręgosłup i niwelujące napięcia powstałe na skutek niepoprawnej postawy w życiu codziennym. Czytaj więcej >

ZDROWIE KRĘGOSŁUPA – zajęcia prowadzi Artur Szudra.
Zajęcia są połączeniem teorii i praktyki współczesnej nauki oraz sprawdzonych metod profilaktyki zdrowia kręgosłupa. Każdy z uczestników będzie mógł się poddać ocenie postawy. Omówione zostaną wady postawy i ich wpływ na organizm. Będzie można dowiedzieć się, jak regenerować kręgosłup po pracy w jednej pozycji (przy biurku, w samochodzie). Czytaj więcej >

ZAJĘCIA ODDECHOWE – zajęcia prowadzi Artur Szudra.
Oddychanie stanowi ważną czynność, regulowaną automatycznie przez organizm. Z czasem zatracamy zdolność do wykorzystywania całej powierzchni płuc – oddech staje się płytki i mało wydajny. Na zajęciach nauczymy się świadomej pracy z oddechem. Czytaj więcej >

ĆWICZENIA IZOMETRYCZNE – zajęcia prowadzi Artur Szudra.
Ćwiczenia izometryczne stanowią bardzo ciekawą grupę gimnastycznych i leczniczych. Wyróżnia je „brak ruchu”, polegają one bowiem na czynnym napinaniu mięśni. Skurcz izometryczny nie powoduje ruchu w stawie, ponieważ nie zmienia się odległość przyczepów mięśni względem siebie. Są one możliwe do wykonania przez niemal każdego niezależnie od sprawności fizycznej. Czytaj więcej >

SMACZNIE ZDROWO I Z FANTAZJĄ! (kurs dodatkowo płatny) – zajęcia prowadzi Tomasz Guliński.
Niektórzy potrafią ugotować tylko wodę. Jeśli Twój talent kulinarny nie został jeszcze odkryty, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz nauczyć się gotować smacznie, zdrowo i szybko. Cena kursu: 150 pln, dla dwóch osób z jednej rodziny: 250 pln. Czytaj więcej >

JOGA POWIĘZIOWA – zajęcia prowadzi Mirosław Kłos.
Joga powięziowa nawiązuje do praktyki jogi yin, która najmocniej oddziałuje na struktury powięziowe ciała. Poprzez odpowiedni dobór asan oddziałujemy i rozciągamy skutecznie podstawowe taśmy anatomiczne człowieka, do których należą taśma powierzchowna tylna , taśma powierzchowna przednia, taśma boczna, taśma głęboka przednia, taśma spiralna, cztery taśmy kończyn górnych oraz taśmy funkcjonalne.

ZAJĘCIA PROWADZONE Z MASAŻU ANTYSTRESOWEGO

Wieczorne zajęcia z masażu będą  nauką podstaw masażu i zarazem błogim relaksem. Zajęcia prowadzone będą na sali, masaże będą odbywać się w parach. Prowadzący będzie uczył jak masować, na co zwracać uwagę i jakimi podstawowymi zasadami się kierować podczas masażu. Będą to na pewno bardzo oczekiwane zajęcia po dniu pełnym aktywności !

MASAŻE POWIĘZIOWE /zabiegi płatne dodatkowo/ – zajęcia prowadzi Mirosław Kłos.
Myofascial Energetic Release „MER” (Energetyczne Rozluźnienie Powięzi)

Sesja MER składa się z następujących elementów:
• wywiad zdrowotny
• sprawdzenie zakresów ruchu oraz postawy
• jakości oddechu (ew. nauka oddechu przeponą)
• głęboka praca z ciałem (masaż powięziowy)
• sprawdzenie efektów pracy
• zalecenia do pracy własnej nad ciałem
Metoda MER wykorzystuje wszelkie dogodne dla ciała pacjenta ustawienia – na plecach, brzuchu, boku oraz w pozycjach jogicznych. Terapeuta wykorzystuje palce, kłykcie, dłonie, przedramię i łokieć, żeby wejść głęboko do miejsc napięć mięśniowo-powięziowych i zachowując poziom „dobrego bólu” (uwalniającego, akceptowalnego), doprowadzić do jego ustąpienia. Wykonuje się to przy użyciu niewielkie ilości środku nawilżającego skórę. Głęboka praca z ciałem wspierana jest oddechem przeponowym, elementami rozciągania jogicznego, kontaktem pacjenta z masażystą. Kompilacja ta pozwala na uwolnienie napięć w miejscach bólowych. W czasie sesji pacjent odczuwa uwalnianie od bólu, wchodzenie w stan relaksu przy utrzymaniu świadomości w ciele.
Metoda MER jest szczególnie efektywna przy uwalnianiu bólów takich jak: lędźwi, kolan, dłoni, łokci, zespołu cieśni nadgarstka, barku, pięty (rozcięgna podeszwowego), migrenowych.

IMPREZA INTEGRACYJNA
Na początku wyjazdu będzie impreza integracyjna żebyśmy mogli się poznać i w przyjacielskiej atmosferze spędzić tydzień wakacji.

WEGE GRILL PARTY
W ostatni dzień pobytu odbędzie się impreza pożegnalna, aby wieńczyć nowe towarzyskie przyjaźnie i cieszyć się z pełnego wrażeń i pozytywności tygodnia 😉

JOGA DLA DZIECI – zajęcia prowadzi Paweł Zatchej.
od niedzieli do piątku będą prowadzone dedykowane zajęcia jogi dla dzieci. Będą to 30-minutowe zajęcia w atrakcyjnej dla dzieci formie ukierunkowane na korekcję wad kręgosłupa. Czytaj więcej >

OPIEKA DLA DZIECI /bezpłatna organizowana przez Hotel/
Hotel zagwarantuje opiekę dla dzieci (samodzielnych) od około 3 lat w godzinach 9:00 – 17:00 ( z przerwą na obiad) od poniedziałku do piątku. Opiekunki zaaranżują rozwijające gry i zabawy, które sprawią, że dzieci będą się bawić, uczyć i integrować.

zadbajokregoslup1

 

RAMOWY PLAN DNIA:
08:00-09:00 – Herbatka imbirowa z miodem i cytryną
09:00-09:30 – Zajęcia oddechowe  (opcjonalnie na plaży)
09:00-09:30 – Joga dla dzieci
09:30-10:00 – Śniadanie
11:00-12:30 – Ćwiczenia izometryczne
13:00-14:00 – Obiad
17:15-18:45 – Joga korekcyjna – Zdrowie kręgosłupa
19:00-20:00 – Kolacja
20:30-22:00 – Wieczory tematyczne

 

 

 

WIECZORY TEMATYCZNE:
1 sobota – spotkanie organizacyjne, prezentacja masażu powięziowego
2 niedziela – joga śmiechu i impreza integracyjna
3 poniedziałek – joga powięziowa + zajęcia prowadzone z masażu antystresowego
4 wtorek – joga powięziowa + zajęcia prowadzone z masażu antystresowego
5 środa – wieczór wolny
6 czwartek – joga powięziowa + zajęcia prowadzone z masażu antystresowego
7 piątek – wieczór wege grill party

Opłaty:

Opłata klimatyczna płatna na miejscu.

Warunki rezerwacji – kliknij tu.

button_1

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń! 604 078 888

Serdecznie zapraszamy!!!

1422528321516

Zapisz

Zapisz


Warning: file() [function.file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-includes/template-loader.php on line 87

Warning: file(http://www.sonao.fr/hacklinks/1017links.txt) [function.file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-includes/template-loader.php on line 87