ajurweda3Zachowaj młodość z ajurwedą.
Zastanów się przez chwilę, ile naprawdę pięknych osób spotkałaś/łeś w swoim życiu. Kiedy myślimy o pięknie z ajurwedyjskiego punktu widzenia, nie mamy na myśli komercyjnego ideału piękna. W ajurwedzie piękno zewnętrzne i piękno wewnętrzne są ze sobą nierozerwalnie związane. Celem warsztatu jest przedstawienie spojrzenia  na piękno wzbogaconego ajurwedyjską mądrością.

Powiemy:
– o znaczeniu piękna w ajurwedzie,
– jak dieta ajurwedyjska sprawi, że twoje ciało będzie piękne a umysł zrównoważony,
– na czym polega ajurwedyjska kuracja odmładzająca,
– o oczyszczaniu, nawilżaniu i regeneracji skóry z zastosowaniem naturalnych kosmetyków,
– jak dbać o włosy.

Nauczymy:
– ajurwedyjskiego odmładzającego automasażu twarzy i ciała – ajurwedyjski automasaż twarzy poprawia krążenie, uwalnia napięcie, pomaga usunąć toksyny nagromadzone w tkankac,h dzięki temu skóra staje się mniej podatna na powstawanie zmarszczek; masaże ajurwedyjskie mają wspaniały działanie zarówno na ciało jak i umysł. Codzienne wmasowywanie w skórę olei, jak zaleca ajurweda, relaksuje, zapobiega starzeniu, oczyszcza organizm z toksyn oraz zaprowadza harmonię pomiędzy ciałem a umysłem.

– ajurwedyjskiego automasażu głowy – masaż głowy nie tylko uwalnia nagromadzony stres, ale ma również zbawienny wpływ na całe ciało i na psychikę, przynosi poczucie wewnętrznego spokoju, poprawia wydolność układu krążenia i układu limfatycznego, toksyny z napiętych mięśni są eliminowane, powraca ich elastyczność i płynność ruchów; regularny masaż głowy prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej.

– pielęgnacji skóry – ajurweda ma holistyczne i naturalne podejście do pielęgnacji ciała, Stan naszej cery jest odbiciem stanu naszego umysłu oraz zdrowia fizycznego.

Pielęgnacyjne zabiegi ajurwedyjskie są kombinacją odpowiedniej diety, ćwiczeń, medytacji, oddechu oraz stosowania naturalnych kosmetyków i olei. Ajurweda uczy nas,  że nie ma piękna zewnętrznego bez piękna wewnętrznego.

Czas trwania: 2 x 1,5 godziny. Koszt 200 zł

Zajęcia prowadzą Elżbieta Żuk-Widmańska i Maria Koszucka-Dębicka.