wlodek_lagodzkiNauczyciel maha jogi, witarianin, filozof, autor haseł i redaktor Wielkiej Encyklopedii PWN oraz trener capoeiry.
Od 27 lat naucza wywodzącego się z śiwaizmu kaszmirskiego unikalnego systemu maha jogi, polegającego na głębokiej dynamicznej integracji struktur osoby ludzkiej; kluczową rolę w praktyce pełni pranajama oraz ćwiczenia budujące zarówno siłę i giętkość, jak i koordynujące uwagę, oddech i ruch ciała, dające w rezultacie radosny stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Podejście Włodka do jogi jest wynikiem długotrwałych studiów sanskryckich traktatów z jogi i tantry oraz praktyk różnych ścieżek jogi u mistrzów indyjskich; na prośbę Vinada Dhyani uczył pranajamy przybywających z całych Indii jego uczniów w Himalajskim Ośrodku Studiów nad Jogą w Badrinath (BDA); prowadzi regularnie warsztaty w Polsce i zagranicą.
Inne pasje: akrobatyka sportowa, narciarstwo, wspinaczka wysokogórska, bieganie długodystansowe, nurkowanie (freediving), trekking rowerowy (Europa, Indie).
www: mahayoga.pl