Pytania i odpowiedzi

Wiemy, że czasem decyzja o wymarzonym wakacyjnym wypoczynku wymaga poznania wszystkich szczegółów.
Mamy nadzieję, że tu znajdziecie odpowiedzi przynajmniej na część pytań – w razie potrzeby prosimy o kontakt.

 

1. Czy w wyjeździe mogą wziąć udział osoby początkujące?

Zdecydowanie TAK! Na każdym z naszych wyjazdów są specjalne grupy dedykowane dla osób, które jeszcze nigdy nie ćwiczyły lub są w słabszej kondycji.

2. Już trochę ćwiczę, czy będzie możliwość udziału w zajęciach dla osób już praktykujących?

Osoby zainteresowane pogłębianiem swojej praktyki zapraszamy na zajęcia dla grupy początkującej i praktykującej. W poszczególnych planach znajdziesz informacje, na których kursach są zajęcia dla osób ćwiczących.

3. Nie wiem, czy mój stan zdrowia umożliwia ćwiczenie jogi.

Każdy z uczestników musi być pewien, że jego stan zdrowia umożliwia ćwiczenia na naszych kursach. W razie wątpliwości prosimy zapytać swojego lekarza.

4. Czy trzeba brać udział we wszystkich zajęciach?

Rekomendujemy wzięcie udziału w jak największej ilości zajęć, ponieważ wtedy uczestnicy najbardziej korzystają z kursu. Jednak to uczestnicy decydują, na które zajęcia chcą chodzić, biorąc pod uwagę samopoczucie, zmęczenie, stan zdrowia.

5. Chcę przyjechać samemu. Jakie są opcje zakwaterowania?

Można wynająć pokój 1-osobowy lub wynająć miejsce w pokoju 2-3-4 osobowym. Wtedy kobiety kwaterujemy z kobietami, a mężczyzn z mężczyznami.

6. A jeśli nie ma dostępnych pokojów 1-osobowych, a jadę bez osoby/osób towarzyszących?

Większość uczestników naszych Wakacji to osoby indywidualne. Z doświadczenia wiemy, że osoby przyjeżdżające w pojedynkę, które decydują się na zakwaterowanie w pokojach z innymi osobami, długo po Wakacjach utrzymują kontakt ze swoimi nowymi Przyjaciółmi 🙂

7. Jakie zasady i opłaty obowiązują osoby towarzyszące?

Jeśli chcesz przyjechać z osobą, która nie chce ćwiczyć – oczywiście, możecie to zrobić :-). W takim przypadku obowiązuje specjalna cena, którą określiliśmy przy opisie każdego z wyjazdów.

8. Chcę przyjechać z dzieckiem. Czy jest to możliwe?

Tak, jest to możliwe. Dzieci do lat 3 (bez świadczeń) – zapraszamy z rodzicami bez dodatkowych kosztów. Dzieci do lat 12 obowiązuje zniżka, która jest każdorazowo określona w opisie wyjazdu.

9. Czy dziecko będzie miało opiekę podczas zajęć dorosłych.

Od niedzieli do piątku w godz. 10.00-18.00 animatorki, które zapewnia ośrodek, opiekują się dziećmi w sali zabaw. Czasami są zajęcia na terenie ośrodka. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od lat 3.

10. Czy mogę przyjechać z psem?

Jest taka możliwość, jeżeli pies ma „włos” a nie sierść. Dodatkowa opłata, płatna w recepcji, wynosi 30pln/dzień.

11. Co trzeba ze sobą zabrać na wyjazd?

Wygodny strój do ćwiczeń, który nie będzie krępował ruchu oraz dedykowaną matę do jogi (nie karimatę). Maty można również nabyć na miejscu. Zachęcamy do zakupu także osoby początkujące. Posiadanie własnej maty motywuje i zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo (a także higienę) praktyki. Zapewniamy wszystkie pozostałe potrzebne sprzęty do zajęć (takie jak koce, wałki, paski i krzesła). Kijki do nordic walking można wypożyczyć na miejscu.

12. Gdzie ćwiczymy?

Większość zajęć jogi odbywa się na sali gimnastycznej. Czasami – gdy pogoda jest odpowiednia i taka jest wola większości grupy – ćwiczymy w plenerze.

13. W jakim wieku są uczestnicy?

Przekrój wiekowy uczestników Wakacji z Jogą jest olbrzymi. Cieszy nas ogromnie fakt, że z zalet jogi korzystają osoby bardzo młode, jak i te, które są w wieku dojrzałym. Najłatwiej się o tym przekonać oglądając zdjęcia z naszych minionych wyjazdów – przejdź do Galerii. Z doświadczenia wiemy, że granice wiekowe na jodze zacierają się zupełnie.

14. Jak liczne są grupy?

Liczba uczestników całego kursu, jak i poszczególnych grup na zajęciach ustalana jest dopiero w dniu rozpoczęcia wyjazdu. Staramy się, abyście mieli zawsze okazję do poznania nowych ludzi z całej Polski i jednocześnie warunki do komfortowej praktyki i bliskiego kontaktu z nauczycielem. Wakacyjne kursy to zazwyczaj ok 20-40 uczestników.

15. Jak daleko jest do morza?

300 metrów.

16. Czy wszystkie pokoje są z łazienkami?

Tak.

17. Jak wygląda kwestia wyżywienia?

Dla naszej grupy są przygotowywane dedykowane posiłki wegetariańskie. Dla osób, które nie chcą korzystać z diety wege, jest możliwość wyboru diety mięsnej.

18. Jak sprawdzić czy są wolne miejsca?

Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem jest wysłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO, który nie jest ostateczną decyzją, ale uporządkowaniem procesu rejestracji. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – jest wstępnym wyrażeniem zainteresowania danym kursem, który nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Jeśli decydujesz się na wyjazd – rezerwujesz miejsce wpłacając zaliczkę (standardowo masz na to 2 dni od momentu otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).

Prosimy o kontakt telefoniczny tel: 604 07 88 88 w przypadku:
a. nieotrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia w ciągu 24 godzin
b. braku technicznych możliwości (w tym braku dostępu do internetu) dopełnienia wszystkich formalności ONLINE.

19. Jakie są zasady wpłaty i ewentualnego zwrotu zaliczki?

Szczegółowe informacje znajdują się w Warunkach rezerwacji.

20. Co obejmuje cena podana w opisie wyjazdu?

Zazwyczaj podajemy cenę, która obejmuje opłatę za zakwaterowanie, wyżywienie i zajęcia w konkretnie określonym pokoju dla 1 osoby. Jeśli jakieś warsztaty wymagają dodatkowych opłat – wyraźnie to zaznaczamy w opisie wyjazdu.

Cena NIE obejmuje: transportu (w zakresie własnym), masaży indywidualnych

21. Czy istnieje możliwość otrzymania faktury?

Tak, istnieje taka możliwość. Prosimy o wypełnienie odpowiednich pól w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM. Faktura jest wystawiana z dniem zakończenia kursu.

22. Jaki jest plan pierwszego dnia?

Zakwaterowanie od godz 16.00. O 17:30 są pierwsze zajęcia.

23. Czy można przyjechać wcześniej niż o godz. 16.00?

Tak, można. Wtedy jest możliwość zostawienia rzeczy na recepcji na czas pozostały do zakwaterowania.

24. Jaki jest plan ostatniego dnia?

Z rana zajęcia. Kurs kończymy obiadem (który można zamienić na suchy prowiant – prosimy o zgłoszenie takiej opcji dzień wcześniej w recepcji).

25. Czy można zostać parę dni dłużej lub przyjechać wcześniej niż dzień rozpoczęcia kursu?

Zazwyczaj jest taka możliwość, prosimy o indywidualne zapytanie.

26. Jak dojechać bez samochodu?

Na początku do Koszalina: PKP lub busem (słyszeliśmy dobre opinie o Polski Bus). Z pod dworca PKP w Koszalinie można wziąć busa bezpośredniego do Łaz. W Koszalinie naprzeciwko dworca po drugiej stronie ulicy pod bankiem jest żółty przystanek w którego odjeżdża bus POLTRANS do ŁAZ. Godziny odjazdów oraz dostępne na stronie poltransbus.pl , tel. kom. 0 600 966 612.

27. Czy można zabrać się z kimś samochodem?

Około 7 dni przed rozpoczęciem kursu wysyłamy maila z zapytaniem: kto ma wolne miejsce w samochodzie i kto chciałby skorzystać z podwiezienia. Prosimy osoby zainteresowane o przysłanie informacji do nas. Często udaje się skojarzyć zainteresowane osoby.


Warning: file() [function.file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-includes/template-loader.php on line 87

Warning: file(http://www.sonao.fr/hacklinks/1017links.txt) [function.file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-includes/template-loader.php on line 87