zadbajokregoslup5

Zdrowie kręgosłupa – skuteczne metody profilaktyki kręgosłupa. Jak dbać o kręgosłup? Czy musi mnie boleć?

Zajęcia są połączeniem teorii i praktyki współczesnej nauki oraz sprawdzonych metod profilaktyki zdrowia kręgosłupa. Są inspirowane ćwiczeniami izometrycznymi i praktyką jogi według metody Iyengara oraz skupione na korekcie postawy. Proponowane zestawy pozycji umożliwiają uwolnienie ciała od statycznych przeciążeń i profilaktykę dolegliwości bólowych układu ruchu oraz profilaktykę pochodnych problemów organów wewnętrznych. Adresowane są do wszystkich, niezależnie od wieku i możliwości ruchowych, ponieważ są wykorzystywane na nich różne pomoce i modyfikacje pozycji, dzięki którym korzyści z praktyki może wynieść każdy. Nawet ta osoba, która nigdy dotąd nie stanęła na macie do ćwiczeń i nie jest sprawna.

Każdy z uczestników będzie mógł się poddać ocenie postawy. Omówione zostaną wady postawy i ich wpływ na organizm. Będzie można dowiedzieć się, jak regenerować kręgosłup po pracy w jednej pozycji (przy biurku, w samochodzie), oraz opanować wiedzę o słynnych ćwiczeniach izometrycznych.

Te zajęcia to świetna propozycja dla osób odczuwających dyskomfort w obrębie pleców, wykonujących pracę siedzącą lub jednostronną, spędzających długie godziny przed komputerem.

Zajęcia prowadzi dyplomowany fizjoterapeuta, specjalista terapii manualnej i nauczyciel jogi Artur Szudra.